شهر خوب /  سرهنگ پاسدار سبحان تاور با بیان ‌اینکه کمترین کاری که می‌توانیم در قبال شهدا انجام دهیم برگزاری یادواره‌های شهدا است یادآور شد: شهدا الگوی واقعی جامعه هستند و به‌همین سبب دشمن تلاش می‌کند که فرهنگ ایثار و شهادت را از سطح جامعه اسلامی حذف کند. فرمانده تیپ نیروی مخصوص میرزا کوچک‌ نیروی […]

شهر خوب /  سرهنگ پاسدار سبحان تاور با بیان ‌اینکه کمترین کاری که می‌توانیم در قبال شهدا انجام دهیم برگزاری یادواره‌های شهدا است یادآور شد: شهدا الگوی واقعی جامعه هستند و به‌همین سبب دشمن تلاش می‌کند که فرهنگ ایثار و شهادت را از سطح جامعه اسلامی حذف کند.

فرمانده تیپ نیروی مخصوص میرزا کوچک‌ نیروی زمینی سپاه پاسداران با اشاره به اینکه برگزاری یادواره‌های شهدا تاکیدی بر راه و روش این اسطوره‌ها در پیروی از ولایت فقیه است خاطرنشان کرد: گرامیداشت یاد و خاطره این شهدا نیز می‌تواند بهترین الگو برای جوانان کشورمان باشد. هرساله مراسم با شکوهی با حضور پرشور مردم گیلان در این تیپ برگزار می‌شود اما امسال به‌دلیل شرایط موجود مراسم یادواره هزار و ۲۶۹ شهید والامقام تیپ و دو شهید سرافراز گمنام چهارشنبه دوازدهم آذرماه به‌صورت زنده از شبکه استانی باران پخش می‌شود.

سرهنگ تاور گفت: بهترین الگوی ترویج سبک زندگی اسلامی سیره و روش شهدا است و زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا در واقع یادآوری به خود ما است. یادواره شهدای منطقه شرق گیلان شامل آستانه اشرفیه، سیاهکل، لاهیجان، املش، لنگرود و رودسر می‌شود. از کل شهدای تیپ، ۲۲۷ نفر پاسدار، ۲۲۷ نفر سرباز و ۸۱۸ نفر بسیجی بودند که «شهید فرهاد خوشه‌بر»، «شهید جمال رضی» و «شهید سعید مسافر» از پاسداران این تیپ بودند که برای دفاع از حرمین به شهادت رسیدند.