شهر خوب/ اسماعیل میرغضنفری فرماندار شهرستان بندر انزلی ضمن تقدیر از همراهی مردم با مصوبات ستاد ملی کرونا، اظهار کرد: از همراهی مردم در ماه های اخیر با تصمیمات اتخاذ شده برای برون‌رفت از این بن بست قدردان هستیم زیرا اگر همراهی مردم نباشد این تصمیمات اجرایی نخواهد شد و مردم با همراهی و کمک خود […]

شهر خوب/ اسماعیل میرغضنفری فرماندار شهرستان بندر انزلی ضمن تقدیر از همراهی مردم با مصوبات ستاد ملی کرونا، اظهار کرد: از همراهی مردم در ماه های اخیر با تصمیمات اتخاذ شده برای برون‌رفت از این بن بست قدردان هستیم زیرا اگر همراهی مردم نباشد این تصمیمات اجرایی نخواهد شد و مردم با همراهی و کمک خود می‌توانند کمک حال مسئولان باشند تا بتوانیم وضعیت را به حالت مطلوب برسانیم.

میرغضنفری افزود هر تصمیمی که در رابطه با مبارزه کرونا توسط مسئولین متولی امر اتخاذ شود به دلیل محدودیت هایی که دارد قطعاً برای گروههایی آسیب ایجاد میکند به عنوان نمونه تعطیلی مشاغل قطعاً در اجرای فعالیت اقتصادی خلل ایجاد کرده و باعث می‌شود اجرای تصمیمات از سوی مردم سخت شود لذا به مردم حق می‌دهین زیرا در این مسیر متضرر خواهند شد‌ ولی باید در شرایط کنونی کمی هم به مسئولان حق بدهیم تا دستورالعمل های ابلاغی و تکالیفی که داریم اجرایی شود.

فرماندار شهرستان بندر انزلی با تاکید بر اینکه تمام رویکرد ما تذکری و ایجابی است، تصریح کرد: تصمیم دولت و حاکمیت برخورد سلبی و قهری نیست ولی اگر مجبور شویم برای حفظ سلامت عموم جامعه در اعمال قانون سختگیری لازم را خواهیم داشت.

میرغضنفری با بیان این که اعلام وضعیت شهرها در روزهای کرونایی دغدغه مردم است، تاکید کرد: من به عنوان مسئول بر اساس اطلاعاتی که در فضای مجازی و شبکه ها اعلام می‌شود آمار اعلام نمی‌کنم بلکه آمار اعلامی و وضعیت بر اساس سلسله مراتب و ابلاغ از مبادی رسمی است و بر اساس دستورالعمل امروز وضعیت انزلی نارنجی است.

وی با بیان اینکه از دوستان در فضای مجازی درخواست دارم با مسئولین همراهی کرده و کمک کار باشند، افزود: در مقابل هم قرار گرفتن هیچ عایداتی برای مردم ندارد، ناراحت کردن مردم هنر نیست،آمادگی دارم نسبت به هر انتقادی پاسخگو باشم ولی انتظار دارم دوستان هم با ما همراهی کنند.

همچنین سمانه حسینی معاونت برنامه ریزی فرمانداری شهرستان بندرانزلی نیز در این جلسه  اظهار کرد: طبق اعلام رسمی وزارت بهداشت وضعیت انزلی نارنجی اعلام شده است و ادارات در زمینه کاهش حضور پرسنل باید برابر دستورالعمل مربوطه اقدام نمایند.
 وی با بیان اینکه همه ماموریت های غیر ضروری دستگاههای اجرایی در شهرستان لغو خواهد شد مگر با تایید بالاترین مقام دستگاه استان افزود: تعداد شرکت‌کنندگان جلسات در وضعیت شهرهای نارنجی حداکثر ۲۰ نفر با رعایت فاصله گذاری اجتماعی است.
خانم حسینی با اشاره به اینکه اداره صنعت، معدن و تجارت و سایر دستگاههای متولی باید بر فعالیت واحدها و اصناف نظارت داشته باشند گفت: واحدهای تجاری، بازرگانی و خدماتی در مشاغل گروه های ۳ و ۴ به مدت دو هفته تعطیل خواهند بود که البته این امر قابلیت تشدید و تسهیل دارد و اگر این مساله را رعایت نکنند به مدت ۱۵ روز پلمپ خواهند شد.

🔻معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری شهرستان بندرانزلی با تاکید بر اینکه در حوزه آموزش نیز فعالیت ها کاملا تعطیل است افزود اجازه برگزاری نمایشگاه نیز در شهرستان وجود ندارد لذا انتظار میرود با همراهی مردم در اینده نزدیک شرایط بهبود یابد تا اقتصاد مردم بیش از پیش اسیب نبیند.