شهر خوب/ با توجه به اینکه استان گیلان دومین استان درگیر با بیماری کرونا بود لذا در ماه­‌های اولیه شاهد همه­‌گیری وسیع و شدید این بیماری در استان گیلان بودیم اما با رعایت پروتکل‌­های بهداشتی واعمال محدودیت­‌ها در سطح استان این روند رفته رفته رو به کاهش نهاد . به‌طوریکه اکنون با استناد بر آمار […]

شهر خوب/ با توجه به اینکه استان گیلان دومین استان درگیر با بیماری کرونا بود لذا در ماه­‌های اولیه شاهد همه­‌گیری وسیع و شدید این بیماری در استان گیلان بودیم اما با رعایت پروتکل‌­های بهداشتی واعمال محدودیت­‌ها در سطح استان این روند رفته رفته رو به کاهش نهاد . به‌طوریکه اکنون با استناد بر آمار و مقایسه هفتگی آن­ها شاهد روند رو به کاهش آمار مبتلایان به کووید ۱۹ در گیلان هستیم.

۳شهرستان شفت، صومعه­‌سرا و فومن هفته گذشته در وضعیت زرد کرونایی قرار داشته و این روند تا هفته جاری تداوم یافته که نشان از همکاری خوب مردم و رعایت محدودیت­‌ها از سوی اصناف این شهرستان­‌ها است. همچنین شهرستان­‌های سیاهکل و املش نیز هفته گذشته در وضعیت نارنجی بودند و با رعایت پروتکل‌­های بهداشتی اکنون در وضعیت زرد به سر می‌­برد. لذا؛ به گزارش دانشگاه علوم پزشکی گیلان شهرستان رضوانشهر اکنون در وضعیت ناپایدار کرونایی قرار دارد‌. در مجموع در حال حاضر ۱۱ شهرستان استان گیلان در وضعیت نارنجی و ۵ شهرستان در وضعیت زرد هستند.

 

براساس اعلام رسمی مسئولان دانشگاه علوم پزشکی گیلان تعداد فوتی‌­های ناشی از بیماری کرونا در گیلان سیر نزولی داشته و در حال حاضر به عددی تک رقمی رسیده که این پایین بودن نسبت فوت­شدگان به بستری­‌شدگان در استان گیلان گویای کیفیت مراقبت­ و تلاش بی‌­وقفه کادر درمان است همچنین طبق آخرین آمار اعلامی از سوی معاون فنی دانشگاه علوم پزشکی گیلان اکنون ۴۸۷ بیمار کرونایی در کل بیمارستان­‌های استان بستری هستند.

 

آمارهای منتشر شده حاکی از کاهش محسوس آمار بستری شدگان در سراسر بیمارستان‌­های استان گیلان است. به‌طوریکه خوشبختانه از اواخر هفته­ گذشته پس از مدت­‌ها برای اولین بار شاهد کاهش آمار بستری­شدگان به رقمی کمتر از ۵۰۰ بودیم. لذا؛ این روند تا امروز ادامه داشته و امیدواریم با رعایت پروتکل‌­های بهداشتی و محدودیت‌­ها شاهد تداوم این سیر نزولی بستری­شدگان دراستان گیلان باشیم.

 

براساس اعلام معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان مهم­ترین و اساسی­‌ترین دلیل ابتلای افراد به ویروس کووید ۱۹ در استان گیلان در هفته­‌های اخیر، شرکت در دورهمی­‌ها و تجمع‌ها بوده به‌طوریکه ۵۰ درصد این مبتلایان توسط این عامل به بیماری کرونا مبتلا شده‌­اند.

 

براساس مصوبات ستاد ملی کرونا در راستای محدودیت‌­های اعمال شده از شامگاه ۷ دی­ماه محدودیت تردد شبانه از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح علاوه برشهرهای نارنجی استان گیلان در  جهت مقابله با شیوع بیماری کرونا در شهرستان‌­های زرد استان نیز اعمال می‌­شود.