شهر خوب / سرهنگ “قاسم جانعلي‌پور” ، با اعلام این خبر اظهار داشت: در پی وقوع چند فقره سرقت منزل در نقاط مختلف شهرستان لاهیجان، دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار پليس قرار گرفت. وي افزود: با بررسی‌های فنی کارآگاهان پلیس آگاهی، سرنخ‌هایی از سارقان سابقه‌دار این پرونده‌ها و محل اختفاء آنها در یکی […]

شهر خوب / سرهنگ “قاسم جانعلي‌پور” ، با اعلام این خبر اظهار داشت: در پی وقوع چند فقره سرقت منزل در نقاط مختلف شهرستان لاهیجان، دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار پليس قرار گرفت.
وي افزود: با بررسی‌های فنی کارآگاهان پلیس آگاهی، سرنخ‌هایی از سارقان سابقه‌دار این پرونده‌ها و محل اختفاء آنها در یکی از شهرستان‌های همجوار به دست آمد.
فرمانده انتظامی شهرستان لاهيجان ادامه داد: ماموران پلیس آگاهی با هماهنگی قضائی، ۲ سارق ۳۳ و ۴۵ ساله را در مخفیگاهشان دستگیر کردند.
این مقام انتظامی تصريح كرد: سارقان در تحقیقات پليس پس از مواجهه با شواهد و قرائن به دست آمده، علاوه بر ۱۹ فقره سرقت منزل به یک فقره سرقت از مدرسه و یک فقره سرقت داخل خودرو با همدستی ۳ سارق دیگر و فروش وسايل سرقتي به يك مالخر اعتراف كردند.
سرهنگ جانعلي‌پور از دستگیری متهمان ۲۵، ۳۱ و ۴۰ ساله ديگر اين پرونده و همچنین مالخر ۵۵ ساله خبر داد و گفت: در بازرسي از منزل متهمان اموال سرقتي از قبیل یک عدد گیتار، یک دستگاه سبزی خردکن، یک دستگاه چرخ گوشت، یک دستگاه سماور ،یک دستگاه آسیاب برقی، یک دستگاه مودم وای‌فای و تعدادی اقلام خرد دیگر نيز کشف شد.
وي با اشاره به اعترافات متهمان در خصوص این سرقت‌ها بيان داشت: انگیزه اصلی سارقان از این سرقت‌ها، تامین هزینه موادمخدر بوده که این موضوع نشان دهنده نقش اين بلاي خانمانسوز در وقوع جرائم است.
فرمانده انتظامي شهرستان لاهيجان در پايان با اعلام اينكه سارقان با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفي شدند از شهروندان خواست، هرگونه مورد مشکوک را سریعا از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.