شهر خوب/ خبرنگاران منتقد در کشور حال و روز خوبی ندارند، کافی است مطلبی بنويسی که با ذائقه ی یکی از مسئولان سازگار نباشد تا به جرم نشر اکاذیب یا تشویش اذهان عمومی، مورد بازخواست و جریمه قرار بگیری. از همین رو، چند روز قبل مدیرمسئول پایگاه خبری لاهیجان برای انتشار دغدغه یک مادر لاهیجی […]

شهر خوب/ خبرنگاران منتقد در کشور حال و روز خوبی ندارند، کافی است مطلبی بنويسی که با ذائقه ی یکی از مسئولان سازگار نباشد تا به جرم نشر اکاذیب یا تشویش اذهان عمومی، مورد بازخواست و جریمه قرار بگیری.

از همین رو، چند روز قبل مدیرمسئول پایگاه خبری لاهیجان برای انتشار دغدغه یک مادر لاهیجی درباره وضعیت کرونا و باز بودن یک مرکز گردشگری، مورد اتهام قرار گرفت تا با جریمه نقدی و انتشار عذرخواهی از مدیریت این مجموعه دلجویی کند!

اما در جدیدترین اتفاق، ولی شریعت ناصری خبرنگار حوزه بخش رودبنه که جانباز جنگ تحمیلی نیز می باشد شب گذشته مقابل درب منزل توسط عده ای مورد فحاشي با الفاظی رکیک قرار گرفت و البته امروز نیز در روستای آباء و اجدادی خود، وقتی برای خرید مایحتاج منزل‌ رفت توسط همان افراد مورد فحاشی و حمله قرار گرفت، اوضاع تا جایی پیش رفت که وی را تهدید کردند به همراه خانواده ات دیگر جایی در روستا نخواهی داشت، که این خود مصداق تهدید برای سانسور یا عدم انتشار خبر می باشد.

در پايان سوال ما از مسئولان استانی این است که جایگاه خبرنگار در استان گیلان کجاست؟
کدام نهاد متولی حمایت از این قشر جامعه است؟
اگر وزارت خانه یا سازمانی متولی حمایت از خبرنگاران است پس‌ چگونه خبرنگاران هر روزه با اتفاقات این چنینی دست و پنجه نرم می‌کنند؟

چرا و چگونه هر فرد ذیربط و بی ربطی به خود اجازه می‌دهد به خبرنگارانی که با هزینه های شخصی به دنبال روشنگری و حل مشکلات مردم هستند، توهین و فحاشی کرده و وی را با سلاح سرد مورد تهدید قرار دهد؟

آیا عدم حمایت از خبرنگاران دلسوز و مردمی که هدفی جز بیان دغدغه مردم ندارند، خلع سلاح کردن سربازان خط مقدم توسط فرماندهان خودی نیست؟