شهر خوب / به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان لاهیجان؛کتاب مجموعه نمایشنامه«یک جرعه آب و نخل های کوفه شاعرند» توسط نگار نادری از زنان نویسنده عرصه نمایشنامه نویسی گیلا ن تألیف و به چاپ رسید که این مجموعه اخیراً روانه بازار کتاب شده است. این مجموعه شامل دو اثر نمایشی است که […]

شهر خوب / به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان لاهیجان؛کتاب مجموعه نمایشنامه«یک جرعه آب و نخل های کوفه شاعرند» توسط نگار نادری از زنان نویسنده عرصه نمایشنامه نویسی گیلا ن تألیف و به چاپ رسید که این مجموعه اخیراً روانه بازار کتاب شده است.

این مجموعه شامل دو اثر نمایشی است که “یک جرعه آب” نمایشنامه ای است که اولین بار در جشنواره صاحبدلان پذیرفته و در سال ۱۳۹۰ در تئاتر شهر تهران خوانش شد. این اثر همچنین در جشنواره ملی نمایشنامه نویسی ” مارایت الا جمیلا ” که در قزوین برگزار شدجایزه دوم نویسندگی را از آن خود کرد.

نمایشنامه” نخل های کوفه شاعرند ” دیگر اثر نمایشی این مجموعه است که با نام ” سرخ ترین تقدیری که نانوشته خوانده شد ” در سال ۱۳۸۲ در جشنواره استانی “حدیث ” حوزه هنری گیلان به اجرا در آمد و جایزه نویسندگی را به خود اختصاص داد.

این کتاب در سال ۹۹ توسط انتشارات حس آخر در ۵۰۰ شمارگان به چاپ رسیده و طراحی روی جلد آن توسط سمیه منجم گرافیست خراسانی مقیم لاهیجان اجرا شده است.

از این نویسنده علاوه بر چاپ نمایشنامه “پلی از جنس شیشه” توسط انتشارات نمایش دوکتاب دیگر شامل دفتر اول مجموعه نمایشنامه های “عاشق شدن به وقت تردید،تکرار پاییز،بوی باروت،مرگ پرنده بود “و دفتر دوم شامل چهار نمایش کودک”تی تی ،خواستن توانستن است،آرزوی قشنگ رعناوبه دنبال دوستی زیبا ” نیز توسط انتشارات ایلیا در سال ۱۳۹۵ به چاپ رسید.

نگاری نادری نویسنده این مجموعه که دارای کارشناسی ارشد ادبیات نمایشی است و در زمینه نویسندگی وکارگردانی بیش از ۵۳ نمایش را در پیشه نامه خود دارد ، فعالیت هنری خود را به طور جدی از سال ۱۳۷۱ آغاز کرد و توانست جایزه اول نویسندگی را در چهارمین جشنواره تئاتر استان با نمایشنامه “رویای بودن” از آن خود کند.وی با حضور در جشنواره های بین المللی فجر، مریوان ، کودک و نوجوان همدان و سایر جشنواره های هنری توانست جوایز متعددی را تا به امروز بدست آورد.