شهر خوب / مراسم سالگرد شهادت نرجس خانعلی زاده، نخستین شهید مدافع سلامت کشور در وادی روستای چایخانسر بخش چابکسر شهرستان رودسر برگزار شد. در این مراسم که عصر دیروز در جوار مزار این پرستار شهید گیلانی برپا شد، جمعی از مردم و مسئولان استانی و شهرستانی حضور داشتند. حجت‌الاسلام‌والمسلمین تقی روحانی امام جمعه رودسر در این مراسم […]

شهر خوب / مراسم سالگرد شهادت نرجس خانعلی زاده، نخستین شهید مدافع سلامت کشور در وادی روستای چایخانسر بخش چابکسر شهرستان رودسر برگزار شد.

در این مراسم که عصر دیروز در جوار مزار این پرستار شهید گیلانی برپا شد، جمعی از مردم و مسئولان استانی و شهرستانی حضور داشتند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین تقی روحانی امام جمعه رودسر در این مراسم ،  اظهار کرد: این شهیده که زینب‌گونه برای پرستاری کردن از بیماران، از هیچ تلاشی فروگذار نکرد و متعهدانه در مسیر تأمین امنیت سلامت جامعه حتی جان خود را نثار کرد جای تقدیر است.

وی شهیده نرجس خانعلی‌زاده را مایه فخر و مباهات گیلانیان دانست و افزود: استان گیلان مفتخر است به داشتن چنین فرزندانی برومند و جان‌نثار در عرصه‌های مختلف دفاع از امنیت کشور و دفاع از سلامت جامعه که گیلان جزو نخستین‌های این جان‌نثاری‌ها است که نخستین استاندار کشور، نخستین شهید مدافع حرم و نخستین شهید عرصه سلامت همه از افتخارات این سرزمین در کنار آن ۸ هزار شهیدی که جانشان را برای انقلاب اسلامی فدا کردند.

امام‌جمعه رودسر با بیان اینکه گیلان در دل خود هزاران نرجس‌ها جا داده که در زمان خودش بروز و ظهور پیدا می‌کنند، تصریح کرد: آنچه در لسان قرآن بسیار مهم است نخستین‌ها هستند که در قرآن آمده السابقون السابقون اولائک المقربون، آن‌هایی که در دفاع از اسلام و بعثت و امامتی که متصل از رسالت به او جزو نخستین‌ها هستند نزد خدا آبرو و جایگاه ویژه‌ای دارند.

روحانی با بیان اینکه همه باید به داشتن چنین فرزندان برومندی که با داشتن سن کم الگویی برای تمام امت اسلامی‌شده و موجب سربلندی استان گیلان می‌شوند به خود ببالیم، گفت: امام امت در بیانیه گام دوم قریب ۳۶ بار از جایگاه چنین جوانانی برای آینده انقلاب اسلامی سخن به میان آورده، رهبر ما نرجس‌ها و نقش این جوانان جان‌برکف را می‌شناسد و تأکید می‌کند اگر می‌خواهید به قله سعادت دنیایی و اخروی برسید به جوانان اعتماد کنید و میدان دهید.

وی با بیان اینکه شهیده نرجس خانعلی‌زاده یکی از هزاران جوانی است که در این کشور خودش را نشان داد و شکوفا شد، افزود: این شهیده و همه شهدای راه سلامت با آگاهانه گذاشتن پا در مسیر شهادت، آینده این کشور و انقلاب اسلامی را ترسیم کرده و جلوی چشمان همگان گذاشتند.

امام‌جمعه رودسر با اشاره به ناتوانی کشورهای اروپایی و آمریکایی‌ها در مقابل ویروس کرونا بیان کرد: درحالی‌که اطبا و پرستاران آن‌ها از ترس جانشان بعضاً از بیمارستان‌ها فراری می‌شوند اما اطبا و پرستاران ما درحالی‌که می‌دانند جانشان درخطر است اما می‌مانند چون سوگند خوردند که از سلامت مردم تاآخرین‌نفس دفاع کنند.

وی با اشاره به‌زانو درآمدن جهان غرب در این چند روز اخیر در مقابل عظمت ملت بزرگ ایران گفت: آمریکایی‌ها و غربی‌ها  به این در و آن در می‌زنند تا ملت ما را قانع کنند اما مجلس انقلابی ما به اتکای جان‌فشانی‌های همین جوانان غیرتمند چه در عرصه دفاع نظامی، چه در عرصه دفاع از سلامت و تأمین امنیت جامعه قانون راهبردی را تصویب می‌کنند و با به اجرا درآوردن آن به همه ابر جنایتکاران پیغام می‌دهند این ما هستیم که از این به بعد سخن داریم و شما تا تسلیم نشوید ما به راه خودمان حتی غنی‌سازی به تعبیر فرماندهی کل قوا به ۶۰ درصد هم برسد ادامه خواهیم داد.

روحانی با بیان اینکه برگزاری مجلس شهدا به ما درس ایثارگری و ایستادگی می‌دهد، افزود: براثر اتکا به ایمان جوانان غیرتمند این جامعه چه در هسته‌ای چه در دفاع موشکی و رزمایش‌های دریایی و زمینی و هوایی است که دشمن جرات تجاوز به کشورمان را ندارد.