وحید خرّمی در گفتگوی زنده با واحد خبر صدا و سیمای مرکز گیلان(شبکه باران)با بیان اینکه مخزن سد سفیدرود ۹۲۰ میلیون متر مکعب آب ذخیره دارد، گفت: در حال حاضر ورودی آب به سد سفید رود نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از ۹۳ درصد کاهش دارد. مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان افزود:در حال […]

وحید خرّمی در گفتگوی زنده با واحد خبر صدا و سیمای مرکز گیلان(شبکه باران)با بیان اینکه مخزن سد سفیدرود ۹۲۰ میلیون متر مکعب آب ذخیره دارد، گفت: در حال حاضر ورودی آب به سد سفید رود نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از ۹۳ درصد کاهش دارد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان افزود:در حال حاضر ورودی به سد سفیدرود ۱۸ متر مکعب بر ثانیه است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش بیش از ۹۳ درصدی را نشان می‌دهد که این امر کمی نگران کننده است.
وی با اشاره به برنامه ریزی برای مدیریت مصرف آب کشاورزی استان اظهار کرد: برای مدیریت مصرف براساس تصمیماتی که در استان گرفته شده بود، اولین مرحله آبگذاری در کانال‌ها برای نشاء برنج به مدت ۲۰ روز پیوسته انجام شد که در حال حاضر کانال چپ سنگر که شامل رشت و خمام می‌شود، قطع شده است.
وی اضافه کرد:قطع آب کانال چپ سد سنگر تا دوم خرداد ماه ادامه خواهد داشت و از آن زمان کانال چپ سد سنگر وصل و کانال سمت راست سد سنگر که شامل شهرهای شرق گیلان می‌شود،قطع خواهد شد و این برنامه به تناوب تا چهار روز قطع و هشت روز وصل آب می‌باشد.