شهر خوب / حامد رمضانی در گفتگویی با اشاره به اینکه نقش تاثیرگذار شورا در زندگی روزمره شهروندان اثبات شده است ، گفت : ملاک انتخاب اعضای شوراها باید تجربه و تخصص مرتبط با مدیریت شهری باشد نه پول . وی مهمترین مشکل مدیریت شهری در لاهیجان ، بذهی های انباشته شهرداری دانست و  گفت […]

شهر خوب / حامد رمضانی در گفتگویی با اشاره به اینکه نقش تاثیرگذار شورا در زندگی روزمره شهروندان اثبات شده است ، گفت : ملاک انتخاب اعضای شوراها باید تجربه و تخصص مرتبط با مدیریت شهری باشد نه پول .

وی مهمترین مشکل مدیریت شهری در لاهیجان ، بذهی های انباشته شهرداری دانست و  گفت : باید با ارائه راهکارهای مناسب به دنبال یک منبع درآمدی پایدار برای شهرداری باشیم تا این مجموعه در ایامی که به هردلیلی ساخت و ساز در حالت رکود بود بتواند به فعالیت خود ادامه دهد.

این دانش آموخته مدیریت شهری افزود : امروزه در بسیاری از شهرهای دنیا از صنایع دستی و گردشگری خلاق و جذاب کسب درآمد میکنند . بنابراین ما نیز می توانیم با الگو برداری از نحوه مدیریت شهری در شهرهای پیشرفته دنیا ، شهری خوب داشته باشیم .

حامد رمضانی همچنین با تاکید بر اینکه شهر هوشمند از الزامات عصر جدید شهرها است ، عنوان داشت: بیماری کرونا و رعایت پروتکل های بهداشتی طی یک سال و اندی گذشته ثابت کرد نیاز به هوشمند سازی شهرها بیش از پیش احساس میشود بنابراین تیم مدیریت شهری باید با فاصله گرفتن از نگاه سنتی به شهرها ، به سمت مدیریت علمی حرکت کند که این امر با ورود جوانان متخصص به شوراها امکان پذیر خواهد بود .

وی همچنین به موضوع ورزش در شهرستان لاهیجان نیز اشاره داشت و بیان داشت : حمایت از ورزش همگانی و قهرمانی باید در دستور کار شوراها قرار گیرد چراکه با ورزش می توان جلوی بسیاری از آسیب های اجتماعی را گرفت .

رییس هیات انجمن های ورزشی لاهیجان  با تاکید بر اینکه  تلفیق ورزش و گردشگری بهترین راه برای کسب رونق شهر لاهیجان است، ادامه داد : حمایت از ورزش با هدف جذب توریسم ورزشی یکی از برنامه هایی است که در دوره بعدی شورا میتواند اجرایی شود و به بهبود اقتصاد شهر نیز کمک خواهد کرد.

وی افزود : بر این باوریم که باید در مصوبات شورا چهار اصل ، محیط زیست ، مسائل اقتصادی ، اجتماعی و کالبدی باید مدنظر قرار گیرد و با توزیع عادلانه کاربری ها ، گسترش فضاهای جمعی ، بهسازی بافت فرسوده و تقویت هویت محلات به سمت یک شهر سالم پیش برویم .

حامد رمضانی در ادامه و در تشریح چگونگی هویت بخشی به محلات ، لاهیجان را شهری محله محور دانست و گفت : با راه اندازی خانه های فرهنگ در همه محلات شهر به طور مستقیم با نخبگان هر محله در ارتباط خواهیم بود و از نظرات آنان در تصمیم گیری ها بهره مند خواهیم شد .

وی ظرفیت های فرهنگی شهر لاهیجان را ظرفیت هایی قابل اتکا دانست و بیان داشت : یکی دیگر از راه های رسیدن به منابع درآمدی پایدار برای شهر ، بهره وری اقتصادی تیم مدیریت شهری از مدیریت فرهنگی شهر است. ورود شهرداری و شورا به مسائل زیرساختی فرهنگ و هنر همچون راه اندازی مکان هایی برای تئاتر و موسیقی از برنامه هایی است که در شورای ششم مدنظر خواهد بود .

ایشان  در پایان با اشاره به نقش رسانه ها در مدیریت شهری عنوان داشت : اصل شفافیت باید ملاک کار شوراها باشد و برای رسیدن به این امر رسانه ها به عنوان نمایندگان مردم باید در جریان همه مصوبات شوراها قرار گیرند.